به سايت خوش آمديد !


براي مشاهده مطلب اينجا را کليک کنيد

 دیدار صالحی با الهام علی‌اف/ تاکید بر نقش برنامه‌های فرهنگی در تعمیق روابط

 به گزارش آفتاب نما، سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با الهام علی‌اف رییس جمهور جمهوری آذربایجان ضمن ابلاغ سلام حسن روحانی رییس جمهور به او بر همکاری‌های دو جانبه دو کشور در زمینه‌های فرهنگ و هنری تاکید کرد.
او با اشاره به برگزاری هفته فرهنگی ایران در این کشور ادامه داد: برگزاری جشن ها و هفته های فرهنگی در تعمیق روابط دو کشور موثر است.
در این دیدار همچنین الهام علی‌اف رییس جمهور آذربایجان گفت: مراودات ما و رئیس جمهوری ایران از روابط دو مقام رسمی بالاتر است و در طول پنج سالی که ایشان عهده دار ریاست جمهوری هستند ١٢ بار با یکدیگر ملاقات داشته ایم.
علی اف افزود: روابط باکو و تهران به تعاملات سیاسی محدود نمی شود بلکه روابط دوستی و برادری است.
او خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: جمهوری آذربایجان خانه شما است و اشتراکات فرهنگی بین دو ملت چنان عمیق و گسترده است و در واقع فرهنگ ایران و آذربایجان یکی است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز سه شنبه برای شرکت در هفته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان به این کشور سفر کرده است و محمد سلطانی فر معاون امور مطبوعاتی، سید محمد مجتبی حسینی معاون امور هنری محمدمهدی احمدی مدیرکل حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی او را همراهی کردند.
241243
 
 

حتما بخوانید :  سیداحمد سیدنا درگذشت
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاه کاربران 0
  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.